Ubezpieczenie samochodu w leasingu – jak zrobić to dobrze?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w leasingu

Sfinansować zakup samochodu w leasingu mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni w ramach tzw. leasingu konsumenckiego. Jednocześnie takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami w kontekście ubezpieczenia auta.

Samochód w leasingu jest własnością firmy udzielającej leasingu, a nie osoby, która faktycznie go użytkuje. Warunki dotyczące zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego stawiane są więc przez leasingodawcę, a leasingobiorca musi się do nich dostosować. Wyjaśniamy, jakie są najczęstsze wymogi dotyczące ubezpieczenia pojazdu wziętego w leasing.

Jakie ubezpieczenie dla auta w leasingu?

Ponieważ właścicielem pojazdu w leasingu jest firma, która go udziela, może ona dyktować warunki związane z zakupem ubezpieczenia. I choć każda firma może mieć własne wymogi, to użytkownik samochodu na pewno musi liczyć się z koniecznością zakupu pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli co najmniej OC+AC (a z reguły także NNW).

Z pewnością jest to opcja droższa dla leasingobiorcy niż zakup np. samego OC, ale w efekcie bardziej korzystna dla obu stron umowy leasingowej. Firma ma pewność, że w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu otrzyma odpowiedniej wysokości odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego, natomiast użytkownik samochodu uniknie dzięki temu dodatkowych kosztów, które musiałby ponieść, gdyby nie posiadał pakietu ubezpieczeń.

Dodatkowym uzasadnieniem dla zakupu OC+AC jest fakt, że zdecydowana większość aut w leasingu to pojazdy całkiem nowe lub maksymalnie kilkuletnie. W przypadku takich samochodów, zakup polisy autocasco zawsze jest wskazany.

Źródło: Rankomat.pl


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.