Dodatkowe ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC – autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które wykupić możemy na każdy pojazd mechaniczny. Ubezpieczenie AC zawierane jest na rok, a sumę pieniędzy na jaką możemy ubezpieczyć auto, zależy głównie od ubezpieczającego, przy czym nie może przekraczać wartość pojazdu (wartości wyrządzonych szkód).
Ubezpieczenie AC pozwala na otrzymanie odszkodowania w przypadku:

  • kradzieży pojazdu
  • zderzenia ze zwierzętami lub przedmiotami
  • szkody wyrządzonej przez osoby trzecie
  • szkody wyrządzone przez właściciela pojazdu
  • szkody na skutek pożaru, wybuchu, itp.

Co ważne, ubezpieczenie AC nie pokryje strat w momencie, gdy kierowca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu lub gdy nie posiadał ważnych dokumentów. Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dodatkowym, wykupowanym na warunkach wyznaczonych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie AC – wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego

Przy zakupie ubezpieczenia AC powinniśmy zwrócić uwagę na warunki ubezpieczenia oraz jego cenę. Nie wykupujmy pierwszej tańszej polisy AC, lecz zbadajmy cały dostępny rynek. Ubezpieczenie AC (autocasco) w przeciwieństwie do OC (odpowiedzialności cywilnej) jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe ustalają własne warianty ubezpieczenia, na podstawie których to później stwierdzają czy przysługuje nam ewentualna wypłata odszkodowania, czy też nie. Podamy tu prosty przykład. Jeśli zostawicie państwo kluczyki w samochodzie, a samochód zostanie skradziony, lub nie będziecie posiadali przy sobie ważnych dokumentów – wtedy firma ubezpieczeniowa może odstąpić od wypłaty „należnej” wam kwoty.

ubezpieczenia-ac

Zatem nie spieszmy się z zakupem ubezpieczenia AC. Skontaktujmy się najpierw z przedstawicielem danej firmy – wysyłając np.: formularze kontaktowe – wypytajmy go o warunki ubezpieczenia, cenę samej polisy, a dopiero później kupmy online.

Ubezpieczenie AC – umowa

Polisę na ubezpieczenie AC zwiera się na okres 12 miesięcy. Istnieje możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy w trakcie trwania ochrony i tym samym otrzymania zwrotu pieniędzy za pozostałe miesiące. Należy tu dodać, iż Towarzystwo Ubezpieczeniowe może obciążyć nas dodatkowymi opłatami z tytułu odstąpienia od umowy.

Co do ochrony, ubezpieczenie AC traci ją po upływie roku. Nie jest ona przedłużana automatycznie jak w przypadku polisy OC, dlatego też by ją kontynuować należy samemu zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej i ponownie wykupić ubezpieczenie.

By zaoszczędzić państwa cenny czas, sporządziliśmy listę kalkulatorów i formularzy kontaktowych szczególnie polecanych w Polsce. Za ich pomocą w łatwy sposób wyliczycie wysokość swojego ubezpieczenia AC i kupicie online. Pamiętaj – kupując ubezpieczenie przez Internet, możesz liczyć na dodatkowe zniżki!