OC Smarta – to najtańsze ubezpieczenie za 264 złote

Opublikowane przez admin w dniu

W 2020 roku ubezpieczenie OC Smarta kosztowało średnio 552 złote. To jedna z najniższych stawek w kraju. Właściciele tego niewielkiego auta płacili o 18% mniej za polisę niż ogół kierowców, a niektórzy mieli szansę na zakup jeszcze tańszego OC, bo za niecałe 300 złotych.

Opinie kierowców na temat Smarta są mocno podzielone. Jedni cenią samochody tej marki za niewielkie gabaryty i stosunkowo tanie utrzymanie, inni natomiast krytykują ich zdaniem groteskową stylistykę i ospałość na drodze. Jednak w kwestii posiadania takiego auta jedno jest pewne – właściciele wielu innych marek mogą jedynie pozazdrościć kierowcom Smarta niskiej ceny polisy OC. Z reguły, tanie jest nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie standardowych modeli, ale również tych w wersji sportowej.

Przeanalizowaliśmy ceny OC proponowane właścicielom Smartów i sprawdziliśmy, jakie cechy pojazdu oraz dane jego właściciela mają największy wpływ na wysokość składki.

Ile kosztuje OC Smarta?

W 2020 r.obowiązkowe ubezpieczenie Smarta kosztowało średnio 552 zł.To bardzo atrakcyjna cena.

Porównaliśmy wysokość średniej składki OC Smarta z OC 10. najczęściej zgłaszanych do ubezpieczenia marek pojazdów. Okazało się, że Smart pod względem wysokości składki pozostawia je daleko w tyle.Średnia cena OC dla samochodu marki Smart była tańsza od drugiej na liście Skody o 10% i aż o 35% od przeciętnej składki proponowanej właścicielom BMW.

 

Źródło: Rankomat.pl


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *