Jak działa ubezpieczenie od awarii samochodu?

Opublikowane przez admin w dniu

Osoby, które decydują się na zakup używanego auta z komisu, mogą otrzymać od sprzedawcy ofertę ubezpieczenia od awarii samochodu. Powinni jednak pamiętać, że taki produkt nie umożliwia bezpłatnej naprawy wszystkich jego podzespołów. Ubezpieczenia nie można też pomylić z assistance komunikacyjnym.

Nie wszystkie pojazdy z drugiej ręki są w dobrym stanie technicznym. Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę właściciele komisów, którzy często – aby uatrakcyjnić swoją ofertę – zachęcają klientów do zakupu ubezpieczenia od awarii samochodu. Nazwa tego produktu nie powinna Was zmylić. Różni się on od assistance i nie wyklucza skorzystania z rękojmi sprzedawcy. Na jego niekorzyść może za to działać zazwyczaj dość wygórowana cena.

Sprawdziliśmy oferty najpopularniejszych na rynku firm zapewniających bezpłatną naprawę samochodu po awarii. Okazuje się, że taki produkt różni się nie tylko zakresem ochrony, ale również sumą ubezpieczenia i zakresem terytorialnym.

Czym jest ubezpieczenie od awarii samochodu i kto je oferuje?

Ubezpieczenie od awarii samochodu (motogwarancja, gwarancja na używane auto) uprawnia właściciela do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców w razie usterki, do której doszło w drodze lub przy próbie uruchomienia pojazdu.Zakres świadczeń, z jakich będziesz mógł skorzystać, zostanie uwzględniony w umowie.Z reguły pomoc otrzymasz jedynie na terenie Polski lub w Polsce i krajach Europy.

Gwarancja na używane auto to produkt oferowany przez szeroką rzeszę podmiotów działających na rynku motoryzacyjnym. Jego dystrybucją zajmują się m.in.: komisy samochodowe, dealerzy samochodowi, importerzy pojazdów, firmy leasingowe i banki. Z tym ubezpieczeniem możesz się także spotkać wynajmując pojazd – szczególnie na dłuższy okres.

 

Źródło: Rankomat.pl


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *