Ile średnio Kowalski płacił za OC w 2020 roku?

Published by admin on

Ile płaciliśmy za OC

W 2020 roku średnia cena OC wyniosła 672 zł i była niższa o 2% od średniej składki w 2019 r. Ta niewielka obniżka wynika głównie z dynamicznego spadku cen polis w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

2020 rok to kolejny okres ze stabilnymi cenami obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. W tym okresie większość właścicieli samochodów otrzymywała oferty oc zbliżone cenowo do stawek z 2019 roku. W raporcie RanKING – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych prezentujemy, jak kształtowały się średnie ceny OC komunikacyjnego z uwzględnieniem miejsca zamieszkania kierowcy, jego wieku i historii bezszkodowej jazdy. Sprawdzamy również wahania cen OC dla wybranych pojazdów, po uwzględnieniu ich pojemności silnika czy rodzaju tankowanego paliwa.

Jak zmieniały się średnie ceny OC od 2015 roku?

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu rosły gwałtownie w latach 2015-2017. W tym czasie średnia składka oc wzrosła aż o 79%. W kolejnych latach podwyżki wyhamowały i ceny polis zaczęły stopniowo spadać. W 2020 r. średnia cena OC wyniosła 672 zł i była niższa niż przed rokiem o 2%.

Źródło: Rankomat.pl


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.