Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Warszawie?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy płacą statystycznie za ubezpieczenie OC samochodu jedne z najwyższych stawek w Polsce. W I kwartale 2020 r. OC kosztowało ich średnio 837 zł, czyli o ok. 150 zł więcej niż wynosiła średnia cena OC w kraju. Jednak również oni mają szansę na zakup taniej polisy.

W I kwartale br. droższe propozycje OC niż w Warszawie otrzymywali tylko kierowcy z Gdańska i Wrocławia. Sprawdziliśmy, z czego wynikały podwyższone średnie stawki obowiązkowego ubezpieczenia dla mieszkańców stolicy i jakie znaczenie podczas kalkulacji składki mogła mieć wypadkowość w danym mieście. Podpowiemy również, którzy z warszawskich kierowców mogą liczyć na atrakcyjną ofertę OC.

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC w Warszawie?

Choć średnia cena OC w stolicy w pierwszym kwartale 2020 roku należała do najwyższych w kraju, niektórzy kierowcy płacili za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu tylko symboliczne składki.

Najtańsza oferta OC w Warszawie wyniosła zaledwie 340 zł i trafiła do właściciela Peugeota 107 z 2006 roku. O tak atrakcyjnej cenie polisy mogły zdecydować zarówno dane kierowcy, jak i ubezpieczanego auta.

Właściciel Peugeota jest doświadczonym kierowcą w średnim wieku (ma 37 lat). Ubezpiecza swoje samochody co najmniej od 10 lat, a to daje mu możliwość skorzystania z maksymalnych zniżek w OC. W dodatku, auto, które zgłosił do ubezpieczenia, posiada niewielki silnik (pojemność 998 cm3). W I kwartale br. posiadacze właśnie takich pojazdów płacili najniższe stawki za OC (średnio 526 zł przy pojemności do 1 l).

Źródło: Rankomat.pl