Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Szczecinie?

Opublikowane przez admin w dniu

Szczecinianie płacą za ubezpieczenie samochodu średnio 808 zł. To o ponad 120 zł więcej niż wyniosła średnia cena OC w całej Polsce w pierwszym kwartale 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że zakup taniej polisy w Szczecinie jest niemożliwy.

Na początku br. droższe OC niż mieszkańcy Szczecina płacili jedynie kierowcy z Łodzi, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Sprawdziliśmy, skąd biorą się takie ceny i jaki wpływ ma na nie wypadkowość szczecińskich kierowców. Podpowiemy także, którzy Szczecinianie mogą liczyć na naprawdę tanie ubezpieczenie samochodu.

Ile kosztuje najtańsze OC w Szczecinie?

Wysoka średnia cena OC dla mieszkańców Szczecina nie oznacza, że wszyscy kierowcy muszą liczyć się z tak wysokimi składkami – niektórzy z nich za ubezpieczenie samochodu zapłacili nawet o połowę mniej.

W I kwartale 2020 r. najtańsze ubezpieczenie w Szczecinie wyniosło zaledwie 340 zł. Taką propozycję od towarzystwa Benefia otrzymał kierowca Daewoo Matiza. Niska składka wyniknęła z kilku warunków – między innymi wieku i doświadczenia kierowcy, jak i danych samego pojazdu.

Właściciel Daewoo to kawaler w średnim wieku (ma 52 lata),ubezpieczający swoje samochody od co najmniej 10 lat, dzięki czemu może korzystać z maksymalnych zniżek OC. Daewoo Matiz, dla którego została wyliczona składka, to rocznik 2004 o niewielkiej pojemności silnika (796 cm3),co z pewnością przełożyło się na niewielką cenę ubezpieczenia. Z naszych danych wynika bowiem, że kierowcy samochodów o pojemności do 1 litra średnio za OC płacą 526 zł.

 

Źródło: Rankomat.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.