Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Krakowie?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w Krakowie

Mieszkańcy Krakowa za ubezpieczenie OC płacą statystycznie 736 zł. To jedynie 36 zł więcej niż wynosi średnia cena polisy dla całego kraju. O wiele więcej za ubezpieczenie samochodu płaci się w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie stawki sięgają 900 zł.

Na podstawie danych z I kwartału 2020 sprawdziliśmy, którzy krakowscy kierowcy mogą liczyć na niskie stawki ubezpieczenia pojazdu, co wpływa na cenę OC i gdzie jest taniej niż w dawnej stolicy. Podpowiemy także, ile za polisę płacą młodzi Krakowianie i gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie.

Ile kosztuje najtańsze OC w Krakowie?

Choć średnia cena ubezpieczenia samochodu w Krakowie jest wyższa od średniej w kraju, to są kierowcy którzy mogą liczyć na naprawdę symboliczne składki.

38-latek z Krakowa, właściciel Skody Fabii, za swoją polisę zapłacił zaledwie 350 zł. Ubezpieczony pojazd ma 9 lat, niewielką pojemność silnika (1199 cm3),a sam kierowca jest kawalerem, od co najmniej 6 lat kupującym OC. Najtańszą ofertę dla kierowcy przygotowało towarzystwo Wiener. Na wysokość składki z pewnością miała wpływ marka samochodu – Skoda należy do pojazdów, które otrzymywały najtańsze propozycje ubezpieczenia w I kwartale 2020 roku.

Źródło: Rankomat.pl