Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Kielcach?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w Kielcach

Mieszkańcy Kielc statystycznie za ubezpieczenie samochodu płacili w I kwartale br. 654 zł. To o 33 zł mniej niż wynosi średnia cena OC w całym kraju. Niewiele taniej jest tylko w Rzeszowie i Opolu. Sprawdzamy, co wpływa na tak atrakcyjne stawki ubezpieczenia dla Kielczan.

Przyjrzeliśmy się bliżej średnim cenom, jakie za OC płacono w I kwartale 2020 roku, kto najmniej zapłacił za polisę w Kielcach, na jakie stawki mogą liczyć młodzi kierowcy i jak do tego ma się bezpieczeństwo na świętokrzyskich drogach.

Ile kosztuje najtańsze OC w Kielcach?

Choć średnia cena ubezpieczenia samochodu w Kielcach przekroczyła 600 zł, to niektórzy kierowcy płacili za OC zdecydowanie mniej.

Takie szczęście miał 60-letni właściciel Daewoo Matiza z 2000 roku, który otrzymał propozycję ubezpieczenia OC za zaledwie 400 zł. To aż o 254 zł mniej niż statystyczna stawka dla mieszkańców Kielc. Mężczyzna jest żonaty, ubezpiecza swoje pojazdy od co najmniej 10 lat, dzięki czemu posiada pełne zniżki i jest lepiej oceniany przez ubezpieczycieli. Na ostateczną stawkę wpływ miały też informacje na temat jego samochodu. Przykładowo, pojazdy o niskiej pojemności silnika (w tym przypadku 796 cm3) można zazwyczaj ubezpieczyć najtaniej w OC.

Źródło: Rankomat.pl