Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Katowicach?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w Katowicach

Kierowcy mieszkający w Katowicach średnio za OC płacą 714 zł. To o 24 zł więcej niż statystyczna składka dla wszystkich kierowców w całej Polsce. Okazuje się jednak, że niektórzy Katowiczanie mogą znaleźć polisy opiewające na znacznie mniejszą kwotę.

Na podstawie danych z I kwartału 2020 roku przyjrzeliśmy się cenom OC w Katowicach. Sprawdziliśmy, kto zapłacił najmniej, co wpłynęło na wysokość składki i gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oferty.

Ile kosztuje najtańsze OC w Katowicach?

Średnia cena ubezpieczenia samochodu w Katowicach nie jest najwyższa, bo na przykład znacznie większe stawki płacą kierowcy z Wrocławia, Warszawy czy Gdańska. Niemniej jednak 714 zł za OC to dość wysoka kwota. Nie oznacza to jednak, że wszyscy kierowcy płacą tyle samo – rekordzista z Katowic zapłacił za ochronę swojego pojazdu o prawie połowę mniej.

388 zł kosztowało obowiązkowe ubezpieczenie 38-latkę, właścicielkę Forda Fiesty. Na tak korzystną cenę wpływ miały zarówno dane kobiety, jak i jej samochodu. Mieszkanka Katowic jest mężatką i ma jedno dziecko, nie starsze niż rok – z danych ubezpieczycieli wynika, że osoby zamężne i posiadające dzieci płacą za ubezpieczenie samochodu znacznie mniej niż samotni czy bezdzietni. Ford Fiesta ma 16 lat i niewielką pojemność silnika (999 cm3),co także wpływa na niższą cenę OC. 38-latka z Katowic ubezpiecza swoje samochody od co najmniej 10 lat, dzięki czemu może korzystać z pełni zniżek.

Źródło: Rankomat.pl