Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Gdańsku?

Published by admin on

ubezpieczenie samochodu w Gdańsku

Gdańsk to drugie pod względem wysokości cen OC miasto w Polsce. Średnio za ubezpieczenie OC samochodu gdańscy kierowcy płacą 871 zł. To o prawie 200 zł więcej niż wynosi średnia dla całego kraju. Drożej jest tylko we Wrocławiu. To oczywiście nie oznacza, że wszyscy kierowcy z Gdańska muszą płacić za OC więcej.

Przeanalizowaliśmy, ile wyniosło w pierwszym kwartale 2020 roku najtańsze ubezpieczenie pojazdu w Gdańsku oraz na jakie ceny mogą liczyć młodzi kierowcy z Pomorza. Sprawdzamy także, czy liczba wypadków na terenie miasta ma wpływ na wysokie ceny OC.

Ile kosztuje najtańsze OC w Gdańsku?

Na ostateczną cenę ubezpieczenia samochodu ma wpływ wiele czynników. Nie oznacza to więc, że każdy kierowca z Gdańska za OC zapłaci taką samą kwotę. Przykładowo, w kwietniu 2020 roku właściciel Nissana otrzymał ofertę OC o ponad 500 zł tańszą niż wyniosła średnia dla całego miasta.

Zaledwie 356 zł za polisę zapłacił 50-letni właściciel Nissana Primera, w benzynie o pojemności 1769 cm3. To doświadczony kierowca, ubezpieczający swoje pojazdy od co najmniej 10 lat, mąż i ojciec przynajmniej dwójki dzieci. Na niską cenę ubezpieczenia zapewne wpływ miało doświadczenie za kierownicą, sytuacja rodzinna oraz rocznik samochodu (2004). Ofertę dla kierowcy przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia.

Źródło: Rankomat.pl