Ile kosztuje ubezpieczenie OC kampera?

Published by admin on

ubezpieczenie OC kampera

W Polsce nie brakuje miłośników karawaningu i turystyki samochodowej. Jak wszyscy właściciele pojazdów, także oni muszą pamiętać o ubezpieczeniu OC. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu kempingowego? Czy właściciele tych pojazdów również mogą skorzystać z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Nie każdy jest zwolennikiem zorganizowanych wycieczek. Osoby, które chcą podróżować po Polsce lub innych krajach Europy na własnych zasadach, mogą zainteresować się karawaningiem. Przed wyruszeniem w trasę konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie kampera i zapewnienie sobie ochrony ubezpieczeniowej.

Od jakich czynników zależy cena OC kampera?

W przypadku ubezpieczenia OC kampera obowiązują niemal te same zasady, co dla samochodów osobowych. Oznacza to, że firmy ubezpieczeniowe kalkulując wysokość składki, biorą pod uwagę czynniki, które można zakwalifikować do jednej z dwóch grup: kierowca i samochód. Uwzględnienie wszystkich parametrów pozwala ubezpieczycielowi oszacować ryzyko ubezpieczeniowe.

OC kampera a doświadczenie i historia ubezpieczeniowa kierowcy

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od tego, kto będzie prowadził samochód kempingowy. Firmy ubezpieczeniowe surowiej traktują młodych kierowców, którzy prawo jazdy kategorii B mają od niedawna – to właśnie oni płacą najwięcej za ubezpieczenie OC. Atrakcyjniejsze oferty otrzymują doświadczeni kierowcy z wieloletnią historią ubezpieczeniową i bez szkód na koncie.

Źródło: Rankomat.pl


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.