Czy można kupić ubezpieczenie assistance bez OC?

Published by admin on

ubezpieczenie assistance bez OC

Polisa assistance zapewnia kierowcy pomoc w razie awarii, kolizji czy kradzieży auta. Właściciele samochodów mogą kupić assistance bez OC lub w pakiecie z innymi ubezpieczeniami. Komu szczególnie opłaca się pierwsza opcja?

Ponieważ assistance nie jest drogim ubezpieczeniem, na jego zakup decyduje się wielu właścicieli pojazdów. Assistance bez oc to rozwiązanie dedykowane tym kierowcom, którzy posiadają już OC i AC oraz chcą skorzystać z dodatkowej ochrony. Polisę można wykupić zarówno na kilka dni (najczęściej 7 dni),  jak i miesiąc lub cały rok.

Czym jest polisa assistance bez OC i komu się przyda?

Jak sama nazwa wskazuje, assistance bez OC to ubezpieczenie nabywane niezależnie od OC, najczęściej już w trakcie korzystania z obowiązkowej ochrony ubezpieczeniowej. Z reguły tego produktu ubezpieczeniowego poszukują kierowcy, którzy:

  • zaczęli korzystać z samochodu z większą częstotliwością niż dotychczas – np. po zmianie miejsca zatrudnienia bądź zamieszkania,
  • planują wyjechać autem za granicę (np. na urlop) i chcą zapewnić sobie dodatkową ochronę – assistance bez OC może działać też poza granicami kraju,
  • nie znaleźli satysfakcjonującego ich pakietu ubezpieczeń OC i assistance – wówczas zakup assistance bez OC również jest zasadny.

Przykład:  Pan Antoni we wrześniu przeszedł na emeryturę. Ponieważ postanowił zwiedzić samochodem Polskę, kupił assistance bez OC na okres 4 miesięcy. Ze względów finansowych kolejną polisę assistance zamierza nabyć w pakiecie z ubezpieczeniem OC.

Źródło: Rankomat.pl


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.